Ukažte s námi dětem bezpečnou a udržitelnou cestu.
typ platby
potvrzením budete přesměrováni na zabezpečenou platební bránu PayU
potvrzením budete přesměrováni na zabezpečenou platební bránu PayU
Díky vašim finančním příspěvkům můžeme představit dětem bezpečné a udržitelné cestování do školy. Děkujeme!

[repeated_registration_text]
Prosíme, zřiďte si příkaz k platbě

na částku [amount] [freq]
ve prospěch účtu: [account_number]
s variabilním symbolem: [variable_symbol]

Budete-li mít jakoukoli otázku, nápad nebo připomínku, neváhejte nás kontaktovat.


Za Klub přátel Auto*Matu Vás srdečně zdraví

Martina Flídrová
kp@auto-mat.cz, 212 240 666

Něco se nepovedlo:
Zpět do formuláře

Generace U

Do školy
bezpečně
a udržitelně

Pojďte s námi představit dětem bezpečné a zdravé cestování do školy. Podpořte spolu s Auto*Matem budoucí generaci, aby byla udržitelná, užitečná a urbanisticky upřímná – aby to byla Generace U!

 

Pohybovat se po svých je lidská přirozenost. Vzpomínáte, když jste poprvé vyrazili sami pěšky nebo na kole do školy? Zážitky, svoboda, odpovědnost…

Dnes děti přestávají do školy chodit pěšky, jezdit na koloběžce nebo na kole. Čím dál častěji je vozí rodiče autem, ať už paradoxně kvůli obavám z bezpečnosti v hustém provozu, čistě z pohodlnosti nebo ze zvyku.

Chcete to společně s námi změnit?

 

 

Odstartujme společně program “Generace U – Do školy bezpečně a udržitelně” a vypusťme naše děti do terénu s odborníky z Auto*Matu. Darujme jim pobyt na čerstvém vzduchu mimo školní lavici, během kterého se naučí, jak se udržitelně a přitom zábavně pohybovat městem. Děti vás budou milovat!

Představíme bezpečné chování v ulicích, uděláme analýzu kritických míst v okolí škol a tato místa se studenty projdeme. Naučíme učitele předávat nově nabyté zkušenosti dalším třídám. Naučíme děti zase chodit do školy tím nejpřirozenějším způsobem. Bez motoru.

Chcete pro děti udržitelný pohyb po městě?

Co studentům svým darem přinesete?

  • Odborníci Auto*Matu u vybraných škol provedou podrobné mapování dopravní infrastruktury v jejím okolí.
  • Na základě analýzy připraví podrobný souhrn bezpečných tras (ve spolupráci s místním odborníkem a městskou policií).
  • Když najdou opravdu nebezpečná místa, naučí studenty s rodiči a učitele, jak oslovit místní politiky a samostatně iniciovat podnět, čímž podpoří rozvoj jejich občanské angažovanosti.
  • Během jednoho dne seznámí až 60 studentů školy s bezpečným chováním na ulici, popíšou jednotlivá problematická místa a projdou společně  se studenty místo po místu v okolí školy.
  • Se závěrem projektu včetně mapy okolí a metodiky seznámí učitele tak, aby dokázali informace předávat dalším studentům.

 

Dlouhodobě spolupracujeme s 80 školami z celé České republiky a připravujeme více než 30 vzdělávacích programů.

 

Třídní učitelka Iveta V. ze ZŠ Bratří Venclíků o nás říká: “Přivítala jsem spolupráci s odborníky z Auto*Matu, kteří odborně a na konkrétních místech v okolí naší školy poučili žáky o bezpečnosti. Ukázali jim, na jaké situace si dát pozor, kde a co konkrétně může nastat. V terénu žákům ukázali chyby, kterých se řidiči nebo chodci dopouštějí. A z praxe vím, že takto zažitá situace je u žáků daleko účinnější, než učebnicové poučení.”