Spolek Auto*Mat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporujeme veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přinášíme inspiraci z evropských metropolí a aktivizujeme lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlížíme na politiky a efektivní využití veřejných peněz. Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít.

 

Naše cíle:

  • kvalitní veřejný prostor a více místa pro lidi v ulicích
  • moderní veřejná doprava a čistší ovzduší
  • chytrá dopravní řešení a transparentní dopravní politika
  • souvislá a bezpečná cykloinfrastruktura v Praze
  • aktivní obyvatelé a komunity, dobré sousedské vztahy
  • lidé vzdělaní v oblasti udržitelné mobility

od 2004 Rozvoj Prahy

Auto*Mat hlídá dopravní politiku Prahy, lobbuje za její dlouhodobou udržitelnost a navrhuje efektivnější dopravní řešení. Hájí zájmy pěších, lidí na kole a zasazuje se o kvalitní veřejnou dopravu. Je respektovaným hlasem nezávislé opozice města na poli pražského dopravního plánování.

 

 

od 2006 Zažít město jinak

Auto*Mat koordinuje největší sousedské slavnosti v ČR Zažít město jinak, kterých se vždy třetí sobotu v září účastní desetitisíce lidí v desítkách našich měst. Díky energii místních dobrovolných organizátorů, spolků a podniků jejich ulice a náměstí ožívají hudbou, divadly, tancem, hrami, sportem, dílnami nebo stánky s místními dobrotami.

V současnosti oživujeme 70 lokalit v Praze a dalších 20 městech.

 

od 2006 Cyklojízdy

Každoročně Auto*Mat připravuje největší akci k propagaci městské cyklistiky: velkou cyklojízdu, díky níž se mohou milovníci kol bezpečně projet v Praze i po takových místech jakými je pražská magistrála nebo tunel Blanka.

 

 

 

od 2007 Prahou na kole

Auto*Mat provozuje portál Prahou na kole, jehož tým přináší nejúplnější informace o městské cyklistice včetně on-line mapy a plánovače cyklistických tras.

 

 

 

od 2009 Vzdělávání

Pro děti i učitele na základních a středních školách Auto*Mat připravuje zábavné vzdělávací programy o udržitelné mobilitě a školní cyklojízdy.

V současnosti vzděláváme 3 500 žáků a desítky pedagogů mateřských, základních a středních škol.

 

 

od 2011 Do práce na kole

Výzvou Do práce na kole Auto*Mat motivuje tisíce lidí z desítek českých měst, aby se do zaměstnání přemísťovali šetrně – na kole, koloběžce, během nebo pěšky. Oceňuje i zaměstnavatele, kteří jim k tomu vytvářejí dobré podmínky.

V současnosti motivujeme 16 347 lidí z 2 929 firem ve 29 městech, aby se do práce dopravovali šetrně.

 

od 2013 Cyklisté sobě

Auto*Mat pomáhá cyklistické komunitě sledovat a řešit problémová místa pro jízdu na kole ve městě.